| Lakberendezés, Kis színes |
Miért jó, ha a mennyezet fehér?
juditu | 2016.11.15. 15:00 |
Sokan esnek abba a hibába, hogy a mennyezetre is az oldalfalak színes árnyalatát választják. Ez a legtöbb esetben nem jó döntés, nézzük csak miért.
Minél fehérebb egy adott felület, annál jobban veri vissza a ráeső fényt, annál szebben derít, így annál tágasabbnak tűnik egy helyiség. Ezért alapszabály az, hogy a mennyezetet mindig fehérre fessük, ne menjünk fel rá a falon használt színnel. Még ha egészen világos is a falszín, a mennyezeten való alkalmazása rontja a nappali fényviszonyokat és a mesterséges világítás által adott fényeket is, ráadásul a belmagasságot vizuálisan csökkenti. Persze, kivételt tehetünk, ha valami nagyon menő mennyezetdizájn készül és legalább 3,5 méter belmagasság áll a rendelkezésünkre.
Nem tudom, ki hogy van vele, de amikor saját magunk festünk mennyezetet, nekem mindig az arcra, kézre, ruhára csepegő festék az első, ami beugrik. Ennek elkerülésére érdemes a Poli-Farbe Platinum egyrétegű beltéri falfestékét használni. A festék “zselészerű” állaga miatt a hengeres felhordás során nem csepeg vagy fröcsköl mindenfelé, sokkal tisztábban lehet vele dolgozni, mint más termékekkel. Felhordása puhaszőrű, sűrű ecsettel és rövidszőrű hengerrel ajánlatos (kicsivel vagy naggyal, attól függ, mekkora felületről van szó), és bár nem tartalmaz káros anyagokat (pl. formaldehidet), a száradás miatt mindenképpen biztosítsuk a megfelelő szellőztetést. Nálam, az egész lakásban ezzel van festve a mennyezet, illetve az előszoba fala, amiről ITT és ITT írtam.