| Lakberendezés |
Így tervezzünk fürdőszobát (2.)
zaiviki | 2016.06.14. 15:00 | fürdőszoba lakberendezés
A fürdőszoba tipikusan az a helyiség, amely ugyan kicsi, de sokba kerül. Nehéz berendezni, ha kis helyen minőségi darabokat szeretnénk hosszútávon használni.
A fürdőszoba berendezésénél mindig a gépészeti kiállások, ill. lehetséges kiállások meglétéből kell kiindulni. Mivel minden fürdőszoba más és mindenki igénye is más, nehezen lehet megmondani az egyetlen és jó megoldást.
A következő kérdéseket mindenképpen fel kell tennünk magunknak, ha fürdőszoba tervezésre adjuk a fejünket:
- Milyen funkciókat kell betöltenie a fürdőnek?
- Kádban szeretünk inkább fürdödni, vagy elég egy zuhanyzó?
- Legyen-e WC (esetleg bidé) a helyiségben?
- Egy vagy két mosdó szükséges?
- Itt tartjuk-e a mosógépet is, esetleg egy szárítógépet?
Fotó: shutterstock
Általános szabály, hogy mindent úgy kell elhelyezni a fürdőben, hogy elegendő hely maradjon a használatára. A mosdó előtt kényelmesen elférjünk, a WC-n ülve ne verjük be a térdünket és felállva róla a fejünket sem, mondjuk a tetőbe, ha tetőtérben vagyunk. A bidé mellett kétoldalt lesz helyre szükségünk, hogy a lábaink elférjenek. Általánosságban elmondható, hogy a szaniterek előtt minimum 60 cm helyre van szükség a kényelmes használathoz.
A kád lehet fal mellé állított és térbe állított is, ez megint csak hely- és igényfüggő. Régebben úgy tartották, hogy a kádat nem szabad ablak alá tenni, mert ha az ablak nem szigetel jól, vizesen könnyen megfázhatunk. Ma már nagyon jól szigetelő ablakok vannak, miért ne lehetne a kád az ablak alatt, pláne, ha még kilátás is van, vagy netán a csillagokat szeretnénk bámulni a kádból?