| Dekoráld magad! |
Mit lehet annyit variálni egy mini konyhán? (2.rész)
Wein Krisztina | 2018.11.15. 07:08 | Csináld magad! DIY festés konyha matt latex otthonszépítés Platinum
Vendégbloggerünk Wein Krisztina, napiszemtorna.blogspot.com:
Mit lehet annyit variálni egy mini konyhán? Hát mi mást? A színét!
A legrémesebb az egész falfestésben az előkészítés. Por és zsírtalanítás, takarás, kiragasztás stb. Ha ezzel megvagytok, már az élvezetesebb része jön. Azt terveztem, hogy mindkét szín megjelenik a falon és a mennyezeten is.
A mustármag (M50) színnel kezdtem, hengerrel vittem fel. A dörzsölhető, súrolható réteg elérése érdekében a festékből 2-3 réteget kell felvinni a felületre. Amikor elkészült, rájöttem, hogy a tökéletesen egyenletes új falfestés mellett, az öt éves fehér padlófestés annyira lepukkantnak néz ki, hogy kell vele kezdenem valamit. Kapóra jött, hogy a pad festéséből maradt, a mustármaggal szinte tökéletesen egyező színű zománcfestékem, így a falon megjelenő sárga csík szélességével egyező csíkban a padlót is megfestettem. Előtte azért kicsit megcsiszoltam. Azt tudnotok kell, hogy a Poli-Farbe Cellkolor Aqua selyemfényű zománcfestéket a gyártó nem ajánlja padló festésére, de mivel öt évig bírta egy szintén vizes bázisú zománc, ezért gondoltam, egy kísérletet megér.
Kép forrása: Wein Krisztina
Amikor a sárga rész megszáradt, kiragasztottam a rózsaszín (babarózsa B10) rész nappali felőli határát és ugyanúgy hengerrel lefestettem a mennyezetet és a falat is. Arra figyeljetek, hogy a maszkoló szalagot a teljes száradás előtt húzzátok le, mert különben be fogja tépkedni a megszáradt festék szélét.
Amikor ez a rész is megszáradt, egy ecsettel összehoztam a két szín találkozását.
A rózsaszín padlófestésnél már annyira fáradt voltam a kétnapos festegetéstől, hogy egy ecsetet szigszalaggal ráerősítettem egy seprűnyélre és azzal festettem... tudom, profi festők most a fejüket fogják, de nekem bevált. :)
Kép forrása: Wein Krisztina
Felakasztottam a képet a leendő helyére, bejelöltem, hogy hol fut a színváltás, leszedtem a falról, és falfestékkel lefestettem.
Mindenki nyugodjon meg, nem gyermekeim leendő, értékes örökségét festegettem össze. Egy olyan hagyatékból hozhattam el, ahol előtte profi értékbecslők nézték végig az összes festményt.
Ha bárminek nekiállunk – legyen az festmény, bútor, dísztárgy stb. – mindenképp meg kell róla győződni, hogy biztosan nem egy pótolhatatlan értéket teszünk-e tönkre!
Szeretem azt a megoldást, ahol a bútorok falszínnel egyező festést kapnak. Szépen egybeolvad a háttér és csak a tárgyak élnek.
Ha már belejöttem a lámpát is lecseréltem.
Kép forrása: Wein Krisztina
Kibeleztem a legegyszerűbb műanyag asztali lámpát, a tetején lyukat fúrtam, abba került a foglalat, és fellógattam a plafonra.
A háttérben homályosan derengő konyhaszekrény átalakulását a következő posztban olvashatjátok.
A konyha projektet lezárva tehát ilyen volt, ilyen lett:
Kép forrása: Wein Krisztina
A bejegyzés első része itt olvasható.