| Festés |
SOS festés télen (2.rész)
Poda | 2018.12.03. 09:12 | Csináld magad! festés tél
Az első bejegyzésben - itt olvasható - beszéltünk a megfelelő hőmérsékletről. Folytatom a sort mire érdemes még figyelni:
- 2. Hosszabb száradási időkkel számoljunk
A száradás során komoly ellenségünk lehet a pára, ezért szellőztessünk sokat, óránként 15-20 percet akár, de itt is tartsuk szem előtt az aktuális időjárást! Ha csapadékos, nedves idő van kint, akkor félóránként 2 perc is elegendő, ha ennél többet tartjuk nyitva a nyílászárókat, a pára nem távozik, hanem inkább bejön a lakásba. A szellőzést és száradást ventilátorokkal tudjuk gyorsítani, ezek szinte elengedhetetlenek.
- Kép forrása: Poli-Farbe
- 3. Minőségi anyagok és óvatos tárolásuk
Érdemes továbbá jó minőségű, egy rétegben is kiválóan fedő és gyorsan száradó festéket választani, például a Poli-Farbe Platinum család termékeit, ezzel rengeteg időt spórolhatunk meg. A száradási idő is megnövekszik télen, a festéken megjelölt általában 2-3 órás intervallumot duplázzuk meg nyugodtan, hogy megfelelően kössenek meg a felvitt anyagok. Szerencsére a glett kötési ideje télen és nyáron is ugyanannyi, azonban nagyon figyeljünk az anyagok felhasználási útmutatóira! 40-60 perc nyitva töltött időn túl már ne használjuk a glettet, mert visszaázhat, így nem köt majd megfelelően. A mélyalapozásról se feledkezzünk meg festés előtt, ezzel a lépéssel nem érdemes időt spórolni, számoljunk ezzel a munkafolyamattal is.
A munkák során, mind azt követően ügyeljünk rá, hogy a beltéri festékeket, diszperziós anyagokat fénytől védett, hűvös helyen tároljuk, külön figyelemmel arra, hogy ne menjen 5 fok alá a hőmérséklet, különben tönkremegy a kötőanyag, és a festékünk le fog porladni a felvitelt követően.
A bejegyzés első része, itt olvasható.