| Dekoráld magad! |
Kiürült festékes dobozok karácsonyi pompában
juditu | 2020.12.10. 10:12 |
Ugye mindenki tudja, hogy a kiürült festékes dobozokat nem szabad a kukába dobni! Persze, macera összegyűjtögetni, tárolni, és várni az éves lomtalanítást, amikor ezeket a kihelyezett gyűjtőpontokon le lehet adni, de így szabályos. Ráadásul idén sok helyen elmaradt a lomtalanítás, így még nehezebb ez az ügy, de erre megoldás lehet az újrahasznosítás.
Én általában ügyelek arra, hogy festéskor minél kevesebb festék folyjon le a fém doboz oldalán. Egyszerűen azért, mert a munkálatok során ide-oda pakolom a dolgokat, így többször megfogom a dobozt is: kinyitom, festéket töltök belőle, becsukom, nagyon bosszantó, ha közben maszatos leszek.
A festékeket igyekszem utolsó cseppig elhasználni. Ha nem hígítjuk, és minden alkalommal megfelelően lezárjuk, akkor tapasztalataim szerint 1-2 évig eláll a lakásban, és lehet vele dolgozni. Mondjuk, az én kezem alatt gyorsan kipörögnek a festékek. Egy jó forró vizes áztatás után, ha nem is teljesen makulátlan, de mindenképpen tisztább lesz a fém doboz.
Mivel az idei (dekorációs) tervem az, hogy az ünnepekre készülve csak itthoni alapanyagokból dolgozom, ezért elővettem némi maradék szőtt raffia anyagot, ollót és ragasztópisztolyt, és egyszerűen bevontam a doboz oldalát. Egy adag – félig elhasznált – gyertyát tettem bele, de akár fenyőágat is tarthatunk benne.
A doboz aljába belehelyeztem egy kis karton dobozt, hogy a gyertyák szépen kiemelkedjenek. A dekoráció nálam egy polcra került, de jól mutathat az étkezőasztalon, vagy egy komódon is. A gyertyákat meg is lehet gyújtani, természetesen betartva a szabályt, hogy égő gyertyát nem hagyunk magára SOHA. Ez a kis kreáció nem veszélyesebb, mint mondjuk egy adventi koszorú.
Mondjuk, nekem pislákoló gyertyafény nélkül is tetszik, mert az egyszerűsége ellenére önmagában is mutatós.
Az imént bemutatott 1 literes dobozzal ellentétben, a nagyobb, 2.5 literes vödör oldalán papír van, ami szintén jó forró vizes áztatással simán lejön.
A vödör karimáján megült festéket nem is nagyon áztattam le, sőt, ez adta az ötletet a dekorációhoz is. A maradék festékkel bepamacsoltam a felső és alsó széleket, a fogantyút, és finoman a tobozokat is.
A festékes pamacsolást a vödör szélénél száradás után picit visszakapargattam egy fa késsel, hogy kontrasztosabb legyen azösszhatás.
A doboz belsejét maradék csomagolópapírral tömtem ki, majd a tobozokat egy-egy csepp ragasztóval rögzítettem csokorszerűen egymáshoz.
Remélem, tetszett Nektek ez a két egyszerű dekorációs ötlet, és ha valamikor egy kiürült festékes doboz akad a kezetekbe, akkor beindítja a fantáziátokat, hogy miképpen lehet őket kreatívan újrahasznosítani.
Fotó és szöveg: juditu.hu