| Mázolás |
Tippek otthoni mázoláshoz, lazúrozáshoz
Poda | 2020.05.07. 18:05 |
Ebben a szép, tavaszi időben kedvet kaptál ahhoz, hogy megújítsd kültéri fabútoraidat? Az alábbi tippek megfogadásával bátran belevághatsz!
Így válassz bevonatot a régi, megkopott faépítményekhez, bútorokhoz
A kültéri bútorok éveken keresztül kénytelenek viselni az időjárás viszontagságait. Az eső és a tűző napsütés könnyen károsíthatják a felületüket, ezért fontos, hogy újrafestésükhöz olyan festéket válassz, amely védelmet nyújt számukra. A Poli-Farbe lazúrjai és zománcfestékei kiváló időjárásállóságúak, könnyen ecsetelhetők, jó fedőképességűek, tartós védelmet biztosítanak, így használatukkal meghosszabbíthatod a kezelt felületek élettartamát.
Így dolgozz a zománcfestékekkel
A régi, hibátlan bevonatot meg kell csiszolni, majd portalanítani, és zsírtalanítani kell lakkbenzines törléssel. A laza, leváló részeket kaparással, csiszolással el kell távolítani, és a hibahelyeket a megfelelő rétegrend szerint kell kijavítani. Az így előkészített felületre kerülhet a fedőfesték két rétegben. Alapszabály, hogy csak árnyékban lévő felületen dolgozzunk. Vizes bázisú zománcfestékkel lehetőleg a kora reggeli órákban fessünk, mert nagyon gyorsan, akár 20 perc alatt is megszáradhat a nagy melegben (már 25 °C felett is gyorsabban köt és szárad minden vizes bázisú anyag), így nem lehet vele szépen dolgozni.
Így dolgozz a lazúrokkal
Felújításnál – csiszolás, portalanítás után – 1 vagy 2 réteg lazúr felhordása szükséges hosszú, lendületes húzásokkal, hígítás nélkül. Alapszabály itt is, hogy csak árnyékban lévő felületen dolgozzunk, a Nap előtt haladva. Nagyon fontos, hogy felforrósodott felületre nem szabad kenni a lazúrt, mert eredménytelen lesz a munkánk.
Fotók: Poli-Farbe Kft., Wein Krisztina