| Festés |
Falfestés: tervezés és időzítés (2. rész)
Poda | 2020.09.06. 11:09 |
Egy közepes méretű szoba kifestésére legalább 2 szabadnapot kell szánni egy átlagos erejű (nem szakképzett) „alkalmi” festőnek – lássuk a munkafolyamatot!
1. nap
A Poli-Farbe Platinum egyrétegű beltéri falfesték csepegésmentes, így csak azért szükséges elpakolni, és a bútorokat összetolni, hogy hozzáférjünk a falakhoz. Érdemes letakarni a padlót, le kell ragasztani a nyílászárók kereteit, és elő kell készíteni a munkaeszközöket. Mindez arra szolgál, hogy a festéssel minél gyorsabban haladhassunk. A régi bevonatoknál a laza, leváló részeket kaparással, csiszolással el kell távolítani, majd a falakat át kell törölni, portalanítás és a pókhálók eltávolítása céljából. Ezután következhet a falhibák javítása: a glettelésről útmutatót találhatunk a Youtube-on. Eleve csak jó állapotú, újszerű falnak szabad házilagos módszerekkel nekiesni. Nagyobb falhibák esetén mindenképpen hívjunk szakembert!
2. nap
Másnap korán reggel (miután a javítás megszáradt) le kell csiszolni a glettelés nyomait azért, hogy a fal újból egyenletesen sima legyen. A portalanítás után kezdődhet az alapozás, amellyel kiegyenlíthetjük a felületek szívóképességét, és a fedőrétegnek jó tapadást biztosíthatunk. A mélyalapozáshoz a Poli-Farbe Platinum diszperziós mélyalapozót érdemes választani. Ezt követően következhet a festés, amelyet a mennyezettel kell kezdeni. Amíg a plafon szárad, áttérhetünk az oldalfalak festésére. A Poli-Farbe Platinum egyrétegű beltéri falfesték egy rétegben is jól fed, és könnyű vele a munka!
A falfestékek dobozán a gyártók feltüntetik a száradási időt, amely általában 2-4 órát vesz igénybe. Ezt feltétlenül vegyük figyelembe a munkálatok során. Amikor a festék megszáradt, következhet egy kis takarítás, és a bútorok újbóli elhelyezése, végül élvezzük a végeredményt!