| Kültér, Festés, Dekoráld magad! |
Így fesd le a fakerítésed lépésről-lépésre!
Poda | 2022.05.05. 10:04 |
A tavaszi, napsütötte hétvégéken frissítő érzéssel tölt el az udvar kicsinosítása. Ilyenkor újjávarázsolhatod kerted egyik alappillérét, a fakerítést is. A kerítésednek helyt kell állnia az időjárás megpróbáltatásaival szemben, emellett a strapabíróság is fontos, így elengedhetetlen a felület ápolása.
Készítsd elő a felületet a munkához!
Mielőtt azonban nekilátnál kerítésed lefestésének, tisztítsd meg a felületet a szennyeződésektől és a kiálló szálkáktól csiszolópapírral vagy drótkefével (ha van csiszológéped, akkor azzal). Ezt a lépést már csak azért se hagyd ki, mert a korábban felvitt festék felpattoghat, ami csökkenti az új réteg tapadását. Ha végigsimítod a kezedet a fán, és úgy érzed, hogy a felület sima és puha, akkor jó munkát végeztél.
Ne feledkezz meg a védőmaszk hordásáról, kerüld el a szennyeződések belélegzését!
Ne hagyd ki az alapozást!
A kiváló végeredmény eléréséhez kihagyhatatlan a kerítésfestés előtti alapozás. Bár nem ez a leglátványosabb folyamat, de így védheted meg a fát a rovarok, a penész, illetve a gombák okozta pusztítástól.
Láss neki a festésnek!
Ha mindezzel megvagy, akkor jöhet a munka legizgalmasabb része. A fakerítésedre tetszésed szerint alkalmazhatsz vékony-, illetve vastaglazúrt is.
A vékonylazúr beszívódik a fába, felszínén vékony réteget képez, erezetét kiemeli, így természetes hatást nyújt a felületnek. Hátránya csupán annyi, hogy 2-3 évente meg kell ismételni a festést. Ezzel szemben a vastaglazúr alkalmazása után a fán egy vastag réteg képződik, az erezetek kevésbé lesznek láthatóak, viszont erősebbé, és tartósabbá válik az anyag.
Vigyázz, ugyanis a két réteg felvitele között újra le kell csiszolnod a már megszáradt felületet, mivel az alapozó felsérti a fát, és néhol szálasodást okoz.
Ugye, mennyire egyszerű?
Kellemes tavaszi hétvégét és jó munkát kívánok!