| Kültér |
A vastaglazúr egyszerre emeli ki a fafelületek szépségét, s védi pajzsként őket
Poda | 2024.04.20. 07:42 |
A nyílászárók és a különböző fafelületek felújítása egy hosszú, időigényes, azonban elkerülhetetlen folyamat. Ugyanis az évek múlása az ajtókon, ablakokon is meglátszódik, s minél tovább húzzuk az átfestésüket, annál nehezebb dolgunk lesz vele.
Szerencsére ma már számtalan jobbnál jobb festékre lelhetünk, amelyeket mind arra fejlesztettek ki, hogy hosszú távon védjék meg a fafelületeket az őket érő káros behatásoktól. Ezek közé tartozik a vastaglazúr is, amely csodás tulajdonságairól és használatáról írtunk aktuális blogbejegyzésünkben.
Mikor érdemes vastaglazúr festéket választani?
A lazúrfestékek alapvetően arra szolgálnak, hogy a fából készült bútorokat, nyílászárókat megóvják az őket érő káros hatásoktól: napsütés, eső, szél és különböző kártevők. Ezzel kitolják azok élettartamát, miközben a fa gyönyörű, természetes erezetét nem elfedik, hanem kihangsúlyozzák.
A vékonyabban fedő, leginkább a nem mérettartó fafelületekre és kerti bútorokra ajánlott vékonylazúrral szemben a vastaglazúr nagyobb fedést eredményez. Ezenfelül ezt a fajta festéket a mérettartó faszerkezeteknél ajánlatos használni. Vagyis olyan fafelületek esetében, amelyek a nyomás és a hőmérséklet-változás hatására is megőrzik a formájukat.
A mérettartó fafelületek közé tartoznak például a különböző faburkolatok, illetve az ajtók és az ablakok is. A Poli-Farbe egyik legújabb terméke, a Boróka vastaglazúr pedig éppen ezek fedésére hivatott. A festék kül- és beltéren is alkalmazható, illetve a nyílászárók mellett a pavilonok, lambériák, kerti bútorok, kerítések felületével szintén kiválóan elboldogul. Tartós, rugalmas bevonatának, valamint UV-védelmének köszönhetően pedig akár 10 évnyi védelmet is ígér számunkra.
Hogyan mutat a legszebben a vastaglazúr a nyílászárókon?
Ha egy igazán régi ajtó vagy ablak felújításának kezdtünk neki, akkor a vastaglazúr festéken túl akár gázlámpára vagy elektromos hőlégfúvó pisztolyra is szükségünk lesz. Ugyanis ezekkel tudjuk majd pattogzó festékréteget leégetni. Ezután a csiszolás lépését sem ússzuk meg, majd a hibák eltüntetését fatapsz használatával orvosolhatjuk. Igény szerint pedig kezdhetjük alapozóval a festést.
A mázoláshoz érve jó tanácsként mondhatjuk, hogy félszáraz ecsettel, a fa szálirányával megegyező irányban érdemes felvinni a vastaglazúr festéket. Akár 2-3 rétegre is szükségünk lehet. Tehát fontos tudni, hogy az újabb rétegek festése közötti minimum 12 órás száradási időt mindenképp meg kell várni! Emellett további rétegek előtt érdemes a felületet finoman átcsiszolni, majd portalanítani.
Ha még többet szeretnél tudni a fafelületek védelmét szolgáló Boróka termékcsaládról, vagy a Poli-Farbe újdonsült termékéről, akkor látogass el honlapunkra! Ismerd meg a széles palettát, és válaszd ki a számodra legkiválóbb festéket!
Készen állsz arra, hogy új életet lehelj a kerti bútoraidba? Olvasd el további blogbejegyzéseimet inspirációért és praktikus tippekért, vagy kövess Facebookon!